آموزشی

چوب خرد کن

چوب خرد کن

یکی از مشکلاتی که هر ساله باغداران و کشاورزان با آن سر و کار دارند ضایعات چوبی است که فضای زیادی از باغ را اشغال کرده اند. درصورتی که انتقال این شاخه ها توسط نیروی انسانی انجام شود هزینه بسیار بالایی خواهد داشت. می توان این چوب ها را در همان محیط  باغ  با استفاده از دستگاههای چوب خرد کن خرد کرده و به عنوان کود به باغ اضافه کرد.

با ما در این مقاله همراه شوید تا با دستگاههای چوب خرد کن بیشتر آشنا شوید.

دستگاه چوب خردکن چیست ؟

چوب خرد کن دستگاهی است که در جهت خرد کردن تنه، شاخه و برگ درختان استفاده می شود. این دستگاهها با توجه به نیاز مشتری در سایز ها و مدل های مختلفی تولید می شوند.

ویژگی های دستگاه چوب خردکن

دستگاههای چوب خرد کن برای تبدیل چوب درختان به ذرات کوچک  مانند ورقه های چوب و خاک اره کاربرد دارند.. این دستگاهها قابل اتصال به پشت تراکتور نیز هستند.

انرژی این دستگاهها از یک موتور با قدرت 3 اسب بخار تا 1000 اسب بخار تامین می شود. چوب خرد کنهای بسیار قوی بر روی کامیون ها نیز سوار می شوند این نوع دستگاهها دارای جرثقیل هیدرولیک هم هستند.

انواع دستگاه چوب خردکن

چوب خردکن صفحه ای (بشقابی)

متداول ترین نوع چوب خرد کن است که تیغه های آن در سطح عمودی در حال گردش هستند. صفحه های این دستگاه دارای قطر 4 متر و قدرت موتور 4000 تا 5000 اسب بخار می باشند.

چوب خردکن برقی

چوب خرد کن برقی یکی از متداول ترین دستگاههای چوب خرد کن است که به نیروی خود را از الکترو موتور 3 اسب بخار الی 60 اسب بخار میگیرد این دستگاه مناسب برای چوبهایی با خشک و چوب های خیس است

از مزایای این دستگاه ظرفیت بالا و امکان استفاده به صورت طولانی مدت است.

چوب خردکن پشت تراکتوری

این نوع دستگاه دارای ظرفیت بالا و حمل و نقل آسان است. این مدل چوب خرد کن بیشترین تنوع در طرح را دارد و دارای پرقدرت سیستم برش چوب می باشد که با قابلیت اتصال به PTO تراکتور نیروی خود را تامین میکند./

چوب خردکن موتوری

در مقایسه با سایر چوب خرد کن ها  از پیچیدگی بیشتری برخوردارند. سوخت این دستگاهها از بنزین و گازوئیل تامین میشود. بسیار پرقدرت بوده و قابلیت استفاده در طولانی مدت را درا می باشند.

چوب خردکن غلتکی

دراین چوب خرد کن از غلتک هایی با سرعت گشتاوری بالا استفاده میشود که از یک موتور الکتریکی، بنزینی و دیزل تغذیه می شود. این مدل دستگاه های چوب خردکن بر اساس حجم کار و ضخامت چوب تهیه میشود فرسایش قطعات کمتری دارد اما خرده چوبهای به دست آمده از این دستگاه اشکال منظمی ندارند.

چوب خردکن درام

این دستگاه از یک درام استیل بزرگ (سیلندر) تشکیل می شود. سیلندر در موازات قیف نصب شده و به سمت خروجی می چرخد و با استفاده از تیغه بیرون دستگاه چوبها را پرتاب کرده و به بیرون هدایت میکند.

مزایای استفاده از چوب خردکن

استفاده از خرده چوب های به دست آمده و تبدیل آنها به محصولات متفاوت

کمک به حفظ محیط زیست

ایجاد منبع مالی برای باغداران و روستاییان

انواع چوب خردکن از نظر سایز

دستگاه چوب خردکن 2 اینچی

موتور این دستگاه با توان 10 اسب بخار است که میتواند شاخه های تا قطر 5 سانتی متر را خرد کند.

چوب خردکن 3 اینچی

توان موتور این دستگاه 16 اسب بخار است که برای خرد کردن شاخه های تا قطر 8 سانتی متر استفاده میشود.

دستگاه چوب خردکن 6 اینچی

موتور این نوع چوب خرد کن دارای توان 35 اسب بخار است که در جهت خرد کردن شاخه هایی تا قطر 15 سانتی متر استفاده میشود.

موتور دستگاه چوب خردکن

بسته به سایز و ظرفیت  دستگاه های چوب خرد کن، موتور دستگاه می تواند دیزلی، الکتریکی یا بنزینی باشد. در دستگاههای با ظرفیت بالا فقط موتورهای الکتریکی و دیزلی می توانند جوابگو باشند.

انتخاب بهترین چوب خردکن

در هنگام انتخاب چوب خرد کن باید ابعاد زمین مورد نظر، حجم ضایعات چوب و شاخه های هرس شده را در نظر بگیرید.

در صورتی که حجم این ضایعات زیاد نیست می توانید از چوب خرد کنهای باغی استفاده کنید اما اگر مساحت باغ و حجم ضایعات شما بسیار است بهتر است از چوب خرد کنهای نیمه صنعتی یا صنعتی استفاده کنید.

خرید دستگاه چوب خردکن

شما می توانید انواع دستگاههای چوب خردکن را با کیفیت های عالی و قیمت های مناسب از فروشگاه اینترنتی ما که مرجع فروش لوازم باغبانی میباشد خریداری کنید.<

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *